Koku Yapmayan Su Deposu İzolasyonu

Su deposu Ostim bölgesinde yaygın kullanılan araçlar arasında yer alıyor. Bu durum bölgede su deposu uygulamaları konusunda hem kalitenin yakalanmasını sağlarken hem de ihtiyaç anında çok kolay olarak teknik servis olanağının oluşmasını sağlayabiliyor. Bu yönü ile konu ele alındığında su deposunun sadece bölge için değil tüm ülkede yaygın olarak kullanılmaya başlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü sık sık yaşanabilen su sorunlarına karşı en büyük yardımcı araç olarak su depoları ortaya çıkıyor. Su depoları gövde üretim tekniklerine göre farklılık gösterebiliyor. Bu üretim teknikleri arasında şüphesiz su deposunun sahip olduğu büyüklük ve kullanılabilirlik kadar önem kazanmakta.

Su deposu motoru ya da hidrofor motoru olarak bilinen araçla su deposunda yer alan suyu bina tesisatına göndererek hem tesisatın sürekli dolu olmasını sağlarken hem de suyun yüksek katlara ulaşması için önemli bir güç sağlıyor. Su depoları uzun ömürlü üretilmekte ama birkaç küçük izolasyon tekniği su deposunun daha da uzun ömürlü olmasını sağlayabiliyor. Bu teknikler arasında depoların gövde imalatına göre değişiklikler söz konusu olsa da ağırlıklı olarak kullanılan metal plastik ve betonarme gövdelerde alkali boya uygulaması standart olarak yapılmakta olup betonarme depolarda sadece membran uygulaması yapılmakta. Ayrıca membran uygulaması plastik ve metal deplarda önerilen bir izolasyon türü değil.

Su deposu markaları konusunda dikkat çeken nokta deponun kalitesini ilgilendiren ya da kullanım amacını değiştiren bir ayrıntı olmadığı. Zira alacağınız depo markası ne olursa olsun izolasyon uygulaması mutlaka yapılmalıdır. Bu durum suyun kokusuz ve daha temiz kalmasını sağlarken ileride yapmanız gereken temizlik işlemlerinde size büyük kolaylık sağlayacak. İzolasyon uygulamaları konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli konu uygulamanın minimum alkali boyalarda 5 ila 6 gün arasında kurumaya ihtiyaç duyması olurken plastik membran uygulamalarında ise 5 ila 7 saat arasında değişen bir zaman diliminde uygulanabilmesi. Ayrıca depo kapaklarının bir insan gireceği büyüklükte olması işlemi hızlandıracaktır. Fakat kapak küçükse mutlaka kapağın genişletmesi gerekmekte olup tercihiniz doğrultusunda genişletme işlemini kendiniz yapabilirsiniz.

Similar Posts