Zeytinburnu Su Deposu İzolasyonu

Su deposunun özellikleri ve sunmuş olduğu konfor dikkate alındığında şüphesiz hayatımızın en önemli araçları arasında yer alıyor. Su depoları günlük şehir yaşamında sıkça rastlanan su kesilmelerine karşın en ideal çözümler arasında yer alıyor. Su depolarının özelliklerini yakından incelediğimizde karşımıza çıkan en önemli detay bu depoların yapıları itibari ile sonsuza kadar kullanılmaya müsaade edemeyecekleri. Fakat iyi bir izolasyon ile su depolarını bir ömür kullanmak mümkün. Bunun için yapılması gereken eğer hali hazırda bir su deposu yok ve yeni alınacaksa sahip olunan alan ve koşullar göz önünde bulundurularak seçim yapılması. Eğer zemin katta boş bir oda var ve kullanılmıyorsa bu alan su deposu olarak kullanılabilir. Fakat betonarme olan bu alanın izolasyonu mutlaka iyi olmalıdır. Bu alanlarda izolasyon alkali boya ile yapılabilmekte ve üzerinde membran giydirme ile son şekli verilmektedir. Bu durumda su deponuz bir ömür kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Su deposu Zeytinburnu halkı içinde büyük önem taşıyor. Bu bölgede son dönemde yaşanan su kirliliği ve kentsel dönüşümün etkileri ile su kesilmeleri sık sık yaşanmakta. Bu yüzden su deposu sahibi değilseniz ya da kirlilik ile başa çıkamıyorsanız su deposu izolasyonu sizin için ideal çözüm olacaktır. İzolasyonun yapılacağı depo eğer plastik ya da metal gövdeye sahipse mutlaka deponun içinin alkali boya ile kaplanması gerekmektedir. Zira membran uygulaması su deposu içinde uygulanması çok güç bir çözüm olacaktır. Ayrıca uygulansa dahi tam manası ile koruma garantisi için çok başarılı bir işçilik gerekmektedir. Bu yönü ile bakıldığında daha kolay çözüm olan alkali boyalar iki tip su deposu içinde ideal olmaktadır.

Su tankı ve su deposu olarak bilinen ve ihtiyaç durumunda kilit rol oynayan bu araçlar binaların çatılarına da kurulabilmektedir. Bu sayede su depoları zemin kata indirilemiyorsa çatılarda da görevini yerine getirecektir. Su depolarının bu yönü ile bakıldığında izolasyon ve bağlantılarının çok büyük önemle yapılması gerekmektedir. Zira su depoları temizlenmediğinde ve izole edilmediğinde bakteri üretebilmektedir.

Similar Posts