Beton Su Deposu İzolasyonu Ankara

Su deposu vidalı olarak monte edildiği durumda çok daha üst düzey bir sağlamlık ve kalite sunacaktır. Depolarının öncelikli ihtiyaçları arasında olan montaj  ve kullanım ihtiyaçları açısından pratiklik büyük önem taşımaktadır. Ayrıca depoların henüz satın alınmadan önce mutlaka konulacaklar yer hususunda planlamaları yapılmalıdır. Depolar Depo üretim malzemelerine göre farklı yapılarda hazırlanmaktadır. Bu yüzden İhtiyacınız olan depo açık havada ya da kapalı bir bölümde olacaksa mutlaka bu yönde tercih yapılmalıdır. Açık havada yer alacak depolar için öncelikli tercih betonarme depolardan yana olsa da paslanmaz Galvaniz kaplamalı su depoları açık havada da son derece başarılı performans gösterebilmektedir. Ayrıca havaların çok soğuk olmadığı iklimlerde plastik su depolarının açık havada kullanılmasında bir sorun oluşmayacaktır.

 

Su deposu üretimi yapan firmalar su depoları için farklı boyutlandırmalar yapabilmektedir. Bu yüzden İhtiyacınız olan su deposu konusunda farklı alternatiflere sahip olabilmeniz ihtiyacın karşılanabilmesi için büyük kolaylık sağlayacaktır. Su depolarının üretimlerinde standart olarak izolasyon uygulaması yapılmamaktadır. Zira izolasyon uygulamaları kişinin tercihine bağlı ve yaşadığı yere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fakat ülkemizde yaygın olarak kullanılan su deposu izolasyonları plastik ve metal gövdeli su depolarında alkali boya ile uygulanmakta olup betonarme yapılarda hem alkali boya hem de membran uygulaması ile de yapılabilmektedir. Ayrıca betonarme yapılarda uygulanma maliyeti açısından biraz daha yüksek ve zaman alan bir işlem olsa da membran ve alkali boya uygulaması deponun çok daha uzun süre faaliyet göstermesinin sağlayacaktır.

 

Su deposu yapımı metal ve plastik gereken bir işlemdir. Betonarme su deposu yapımı ise kaba inşaat koşulları ile açıklanabilir olsa da mutlaka profesyonel anlamda bu işi yapan firmalarla iletişim kurmanız önerilmektedir. Zira aksi takdirde hem zaman hem de para kaybı yaşamak kaçınılmaz olacaktır. Eğer su deposu kendi imkanlarınızla imal etmek istiyorsanız bu konuda öncelikli olarak su deposunu koymayı düşündüğünüz alan üzerinde ölçümler yaparak maliyet hesaplaması yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu yönüyle bakıldığında hazır su deposu çok daha uygun fiyata sizin için erişilebilir olacaktır.

 

Leave a Reply