Bandırma Su Deposu İzolasyonu

Su deposu nasıl temizlenir? Sorusunu son dönemde sık duyanlardan olarak bu temizliğin öncelikli olarak izolasyon işlemleri ile başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Zira içinde İzolasyon olmayan su depoları ne sıklıkla temizlenirse temizlensin istenilen hijyen ve uzun ömürlülük yeteneklerine sahip olamayacaktır. Su depolarında öncelikli kullanım amacı hem yeni hem de daha uzun ömürlü kullanım sağlanmasıdır. Bu yönüyle konu ele alındığında su depolarının izolasyonları konusunda mutlaka profesyonel anlamda Sağlık Bakanlığı mevzuatlarına göre izolasyon yapan firmalarla iletişim kurmanız tavsiye edilmektedir. Zira Sağlık Bakanlığı mevzuatlarına göre yasal yaptırımlar ve zorunluluklar dolayısıyla su deposu temizliği ve izolasyonu apartman yöneticilerinin öncelikli görevleri arasında yer almaktadır.

 

Su deposu Ostim Bölgesi içinde yer alan birçok işletmenin öncelikli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Su depoları suyun kesildiği dönemlerde işletmeler için ve günlük yaşamın devam edebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Su depolarının kapasiteleri bir işletmenin bir günlük ihtiyacını karşılayabilecek büyüklükte olan ihtiyaç durumunda daha küçük su depoları da üretilebilmektedir. Bu yüzden Organize Sanayi bölgelerinde kullanılan yüksek tonajlı su depoları özel imalatlar olarak adlandırılmıştır. Özel imalat su depolarının  siparişleri de özel olarak verilmelidir. Zira piyasada bulunan su depoları 250 kilogram ile 20 ton arasında değişen kapasiteleri sahip olabilirken özel üretim su depoları oranı 100 tonluk kapasiteye kadar yükselte bilmektedir. Su depolarının bu denli yüksek kapasiteleri taşıyabilmesi için hem üzerlerinde bulunduğu Platformu hem de üretim tekniğinin son derece başarılı olması gerekmektedir.

 

Su deposu Montajı yapan firmalar bu konuda yetkilendirilmiş onu tesisat bilgisi baypas teknikleri su deposu platform bilgileri gibi temel ve önemli teknik bilgileri sahiptir. Su deposunu kendi başınıza montaj etmeye kalkışmak hem son derece zahmetli hem de son derece maliyetli bir iş olacaktır. Zira ortalama 20 tonluk bir su deposunun ham ağırlığı boş ağırlığı hemen hemen 400 500 kilogram civarına denk gelmektedir. Bu oran metal depolarda çok daha yüksek olacaktır. Sadece Deponun kaldırıp platform üzerine oturtturma maliyeti dahi çok ciddi bir tutar olurken depoları hazır olarak satın almak çok daha ekonomik olacaktır.

 

Leave a Reply