Tuzla Su Deposu İzolasyonu

Şehirlerde, binalarda, toplu konut alanlarında ve pek çok firmada kullanılan su depoları, düzenli bakım ve onarıma ihtiyaç duymaktadır. İçlerinde sürekli duran suyun yosunlanma, paslanma ya da kireç yapma gibi durumları ortaya çıktığında hem su hem de depo zararlar görebilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına birbirinden farklı izolasyon ve temizleme yöntemleri bulunmaktadır. firmamızda su deposu temizliğinde Türkiye’nin her yerine olduğu gibi İstanbul’un Tuzla semtinde de su depolarını temizletmek ya da bakım yaptırmak isteyen bireylere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda su deposu.com isimli internet sitesini de ziyaret ettiğinizde su depo fiyatlarından, depolarının bakımlarının nasıl yapıldığına dair birbirinden farklı bilgiler yer almaktadır.

İçme Suyu Depo Yalıtımı

 İçme Suyu Depo Yalıtımına Dikkat

İçme sularının muhafaza edildiğinde su depolarında bakım ve temizliğin yapılması daha da fazla önemlidir. İçerisinde herhangi bir kimyasal ürün bulunmayan malzemelerle temizliğin ve bakımın sağlanması hem deponun ömrünü uzatacak hem de içme sularının içerisine kimyasal atıklarının karışmasına engel olacaktır. İçme suyu depo yalıtımı, zararlı maddelerle yapılmaması gerektiği gibi aynı zamanda  su içerisinde beklediği sürece tadını değiştirmeyecek kaliteli ve dayanıklı ürünlerle de bakımın sağlanması gerekmektedir. Diğer ürünlere göre içme suyu depoları bakımı bireylerin sağlığına zarar vermemesi açısından oldukça önemlidir. Su depoda durduğu süre boyunca yalıtım malzemeleri ile de temas halinde olacağı için sertifikalı ürünleri kullanmakta fayda vardır.

Su Deposu Yalıtımı

Su Deposu Yalıtımındaki Püf Noktalar

Su deposu yalıtımı nasıl yapılır sorusunun birbirinden farklı yöntemleri bulunmaktadır. Depo yalıtımı konusunda pek çok firma birbirinden farklı yalıtım ve izolasyon tekniklerini kullanmaktadır. bazı firmalar betonlama teknikleri kullanırken bazı firmalar paslanmaz ya da saç izolasyon malzemeleri kullanmaktadır. Bazı firmalar ise plastik yalıtım malzemeleri kullanıyor olsa da insan sağlığına pek yararlı olmayan bı tarz ürünler özellikle içme su depolarında çok fazla tercih edilmemektedir. Su deposu yalıtımı yapılırken kullanılan malzemelerin dezenfektan ve mikrop tutmaz ürünler olması da yine aynı şekilde bireylerin sağlığına zarar verilmemesi açısından son derece önemlidir. İzolasyon sonrasında ise hizmet bedeli deponun büyüklüğüne ve yapılan işlemin türüne göre değişmektedir.

Leave a Reply