Su Tankı İzolasyonu

Su tankı izolasyonu belirli zaman dilimlerinde yapılması gerekli bir şey değildir. Eğer kullanım süresi içerisinde bir sorun olursa tanka yapılması gereken bir uygulamadır. Fakat halk arasında deponun temizliği gibi sürekli olarak yapılması gereken bir uygulama gibi görülmektedir. Depo yalıtımı uzun süre kullanılacak bir işlemdir.

Su Tankı İzolasyonunda Dikkat Edilecek Hususlar: Eğer deponuza yalıtım yaptıracaksanız belirli bir işlem sıralamasını takip etmeniz gerekmektedir. Aksi halde yalıtım faydası yeterli düzeyde olmayacaktır. Öncelikle yalıtım yapılacak tankın temizlik işlemi yapılmalıdır. Bu işlem kompresörler ile yapılır ve yüksek basınç altın da uygulanmalıdır. Unutmayın ki bu işlemleri mutlak tecrübeli personellerin uygulaması gerekmektedir. Yoksa birçok yalıtım sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Yalıtım işlemlerinin sonunda bu olay tekrarlanmalıdır.

su depoları izolasyonunda dikkat edilecek hususlar

Su Tankı Yalıtımının Yapılmasında ki Yöntemler: Yalıtım bir su tankı için önemli faktörlerden birisidir. Bu işlemlerde doğru yöntemeler ile ilerlemek şarttır. Su deposu yalıtımı nasıl yapılır diye araştıracak olursanız şöyle bir yol izlendiğini göreceksiniz; tank içerisine sürmek üzere geliştirilmiş bazı karışımları hazırlamak gerekmektedir. Bu karışımları özenli hazırlamak şarttır aksi halde pütürlü bir karışım oluşacak ve uygun yayma işlemi yapılamayacaktır. Malzemenin sürme işlemi yalıtım ihtiyacına göre farklılık gösterir. Uygulama yapıldıktan sonra bir süre beklemek gerekir bu bekleme esnasında karışım kuruyacaktır. Hemen akabinde eğer kaçak olan bölgeler ciddi büyüklükte ise o kısımlara da ikinci bir katın yapılması gerekir. Bu ikinci işlemin kuruması da bittikten sonra tekrar kuruma beklenir. Son olarak tankın temizlenme ve hijyenik bir hale kavuşması sağlanmalıdır.

Su Deposu Yalıtımı Ne Kadar Zaman Alır: Bu işlem yapılacak su depo yalıtımı uygulamalarına göre farklı süreler alabilir. Eğer ciddi kaçaklar söz konusu ise detaylı bir yalıtım yapılmalıdır ki bu da fazlasıyla zaman harcamak demektir. Fakat ortalama bir tank yalıtımı 2 gün sürmektedir. Bu sürenin tankın büyüklüğüne, kullanılan yalıtım malzemelerinin kuruma sürelerine ve yalıtım işçilerinin uygulama hızlarına ve becerilerine göre değişkenlik gösterdiğini de unutmamalıyız. Bu sebeple yalıtımın tamamlanması birden çok faktöre bağlıdır.

Leave a Reply