Su Deposu Yalıtım Sorunlarına Çözüm

Su deposu izolasyonu sağlıklı su kullanabilmek adına çok çok önemli bir uygulamadır. Depo yalıtımının belli periyotlarla yapılmasının yasal zorunluluğu yok. Zamanla bu konudaki bilinç seviyesi yükseldikçe su deposunun temizliği gibi yalıtımının da belli periyotlarda yenilenmesi zorunlu bir uygulama olabilecektir. Zira içindeki suyu steril tutamayan bir deponun temizlenmesi çabası, beyhude bir çaba olmaktan öteye geçmeyecektir.

Sağlıklı Depo Kullanımının Önemi

Sağlıklı su için depo yalıtımı, düzenli bakım ve temizlikteki gibi güncellenmelidir. Yalıtım kontrolü düzenli bir şekilde yapılan depoların sağlıklı kullanım süresi de uzun olacaktır.

Su deposu izolasyonu için tercih, ilkbahar ve özellikle yaz aylarıdır. Bu aylarda su deposu, izolasyondan önce iyi kurutulabilir, izolasyon sonrasında da kuruma süreci hızlı olur. İlk kurulum için de aynı ilke söz konusudur.

Su deposu satın alma aşamasında mutlaka iyi bir inceleme yapmalı, bir uzman yardımı mutlaka almalısınız. Ne miktarda su depolanacağı, deponun kullanım alanının neresinde konumlanacağı, depo suyunun hangi amaçla kullanılacağı, pek çok teknik soru arasında en kaba hatlar bu sorularla ön plana çıkar. Su deposunun konuşlandırılacağı yerin su deposu resmi ve boyutlarıyla denk düşüp düşmeyeceği ölçüm çalışmaları önden titizlikle yapılmalıdır.

su deposu yalıtımı

Basınçla Oluşan Kılcal Çatlaklar

Su depolarının su kaçırması nedenlerinin en önünde su basıncı yüzünden oluşan, haznedeki kılcal çatlaklar gelir. Basınçla oluşan kılcal çatlaklar zamanla genişler ve deponun su kaçırma oranı ve hızı artar.

Elbette en belirgin olanlarından bahsediyoruz. Su deposu problemleri çok daha çeşitli ve kapsamlıdır. Bağlantı noktaları yanlış hazırlanmış olabilir, ısı farklarıyla genleşen ya da daralan yapılar su kaçaklarına yol açabilir. Canlı organizmaların tahribatına uğrayabilir…

Tüm bu sorunlu süreçlerden sizi koruyacak olan şey yasal prosedürlerini tamamlamış, yetkin ve deneyimli bir teknik ekiple size hizmet sunacak firmadır. Konunun önemini her aşamada iyi anlamak ve hak ettiği titiz çalışmayı yapmak, aslında kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için zorunlulukla değil, gönülden katılacağımız uygulamalardır. Su hayatın ta kendisidir. Vücudumuzun önemli ana yapılarından birisidir. Suyun önemini inkar etmek, yaşamı inkar etmek anlamına gelecektir.

Leave a Reply