Su Deposu İzolasyonu İzmir

Su deposu yalıtımı sağlıklı su tüketmek için önemli bir uygulamadır. Yalıtımının periyodik bir uygulaması yoktur. Ancak düzenli bakım ve temizliği ihmal edilmemesi gerekir. Depo yalıtımı kuruluş aşamasında ya da kullanılmakta olan deponun su kaçırması halinde, içindeki suyu steril tutamaması durumunda yapılması gereken uygulamadır. Düzenli bakımı yapılan su depolarının sorunsuz ve sağlıklı kullanım ömrü uzun kalacaktır.

Türk Standartlarının belirlediği genel kriterler yardımıyla su deposu hesabı yapılmaktadır. Konuyla ilgili aşağıdaki değerler, TS – 1258 numaralı belgeden alınmıştır.

En . Genişlik = X

DAİRE BAŞI = 500 Lt.

Örneğin 20 daire için  20 . 500= 10 000 (10 Ton) Toplam su ihtiyacı.

10 Ton / X (En X Genişlik) = Yükseklik

Diğer yapılar için su gereksinim oranları;

Fabrikalar: 45 l/gün

Hastahaneler; Her Yatak İçin : 135 l/gün

Görev başındakiler için ; 45 l/gün, Hemşireler : 135 l/gün

Duşlu oteller : 90 l/gün, Küvetli oteller : 150 l/gün

Bürolar : 45 l/gün, Lokantalar 7 l/gün

Okullar : Gündüzlü : 45 l/gün Okullar : 135 l/gün

Bahçe sulama: 1,5 l/m2, Binek otosu : 100 l/gün

Depo içeriği su ile etkileşime girip girmemesi açısından önemlidr. Bir yasal düzenleme olmamakla beraber 17 Şubat 2005 tarih ve 25730 sayılı yönetmelikle su depo nitelikleri belirlenmiş durumdadır.

Son derece başarılı üretici firmalar ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte ve üretimlerinde en son teknolojiyi kullanmaktadırlar. Gelişen iletişim dönemi ve piyasa koşulları nedeniyle ürün ve firmalara ulaşmak oldukça kolaydır. Öyle ki teknik detay gerektirmeyecek boyuttaki depoları su deposu online satış işlemleri aracılığıyla temin etmek mümkün.

su deposu izolasyonun önemi

Su Deposu Membranı

Genel bir tanımla, içme suyu ya da genel kullanım amaçlı olarak üretilebilmektedir. Yüksek dayanıklılıkta polyester iplikle dokunmuş olan kumaş üzerine çeşitli ağırlık ve oranda PVC kaplanarak üretilen ateşe dayanıklı yalıtım malzemeleridir. Su deposu membran fiyatları farklı kalitelerde üretim için farklı rakamların oluşması nedeniyle bir fiyat listesi tespit edilemez belki. Ama fikir edinmek için takriben malzeme artı işçilik olarak metre karesi 20 TL’den başlayan bir fiyat oluşumu söz konusu.

İzmir’de su deposu yalıtım gereksiniminizi en doğru ve en ekonomik çözümlerle yanıtlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İletişim servisimizden randevu alabilirsiniz.

Leave a Reply