Su Deposu İzolasyonu Ankara

Binalarda bulunan su depolarının temizliği kadar izolasyonuda önemlidir. Su depolarının yılda 2 defa temizletilmeli ve eksiklikleri mutlaka giderilmelidir. Binaların su depolarının temizliği haricinde izolasyonlarının yapılması da deponun uzun ömürlü olması ve sorunsuz ve sağlıklı ortam oluşturması açısından önem arz eder. Su deposu izolasyonu En alt katlarda bulunan su depolarında oluşan özellikle beton su depolarına oluşan su sızmalarını önlemek yıpranan deponun onarımı açısından yaptırılması gereklidir. Bunun yanı sıra suyun basıncı sırasında oluşan kılcal çatlaklıklar su sızıntılarına sebebiyet vermektedir. Bu durumda iyi bir izolasyon çalışması yapılmadığı sürece çatlaklar büyür ve depolarda büyük sorunlara yol açabilir. Su depolarının önemi çok fazladır. Sertifikalı su izolasyonları depoda yaşanan tüm sızma sorunlarına çözüm bulduğu gibi su sızmasına karşıda oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Su deposu temizliğinin yanında deponun ömrünün uzaması ve daha sorunsuz hale gelmesi açısından su izolasyonu mutlaka binalarda düşünülmelidir.

Su deposu izolasyonu uygulanışı ve çeşitleri

Su depolarına uygulanan izolasyon çeşitleri bulunur. Bunlar genellikle deponun yüzeylerine göre yapılan izolasyon çeşitleridir.

Pvc membran izolasyon :Genellikle bina altlarında yer alan su depoları zamanla beton dayanımının azalmasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra bina eskidikçe kılcal çatlaklar arttığı zaman su sızıntıları meydana gelir. Ayrıca binalara yakın ağaç köklerininde su depolarına ulaşması demek su kirliliği meydana getirmektedir. Bunun önlenmesi adına Pvc membran denilen madde su depolarına kaplanır bu sayede dışa su sızıntısı olmaz ve içeride hiçbir şekilde su girmez. Pvc membran izolasyonu yapımı kolay ve hızlıdır. Yapımı 1 gün sürer. Hijyenik ve sağlıklı bir ortam sağlar.

Poliüretan esaslı su izolasyonu uygulaması,  Solvent içermeyen sıvı halde su yalıtım malzemesi ile uygulanmaktadır. Taş yüzey,alçı,ahşap ,beton gibi yüzeylerde Pvc ve metal üzerinde su deposu polietilen izolasyonu olarak yapılır.

Sürtünme ,darbe vs gibi dayanıklılık özelliğine sahiptir. İçme suyu depolarında kullanılabilir. Yaslanmaya karşı direncini korur. İnsan sğlığına hiç ibr etkisi bulunmaz.

Çimento esaslı su izolasyonu Çimento esaslı Uv dayanıklı olabilen beton ve çimento eselı yüzeylerde etkili bir şekilde uygulanabilen su izolasyonudur. Wc,banyo ,mutfak balkonlarda, yüzme havuzlarında, istinat duvarlarında, Kaplıca ve hamam gibi yerlerde kullanılır. Fırça ve püskürtme yoluyla kolayca uygulanır ve  su deposu yapışma özelliğine sahiptir.

Leave a Reply