Su Deposu İzolasyonu Anadolu Yakası

İzolasyon yapılması su deposunun insan sağlığına tehdit oluşturacak şekilde deformasyona uğramasını önler, su sızmasını ortadan kaldırır. Fakat izolasyon malzemesinin doğru seçilmemesi izolasyonun kalitesini düşürür, sağlıklı izolasyon malzemesi kullanılmadığı durumlarda farklı sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Doğru Yalıtım Malzemesi Nasıl Seçilir?

Yalıtım malzemelerinin herhangi bir sağlık sorunu doğurmaması için Türkiye’de İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu gibi bazı kurumların verdiği sağlık test raporuna sahip olan yalıtım malzemelerine üstünlük vermek gerekir. Doğru yalıtım malzemesinin tercih edilmesi hem kanserojen madde içermemesi açısından hem de yosunlaşmayı önlemesi, koku oluşumunu engellemesi gibi özellikleri açısından da büyük önem taşımaktadır. Özellikle, su deposu yalıtımında zemini kaplamak için kullanılan yalıtım membranlarında en çok ortaya çıkan sorun koku yapmasıdır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için yalıtım membranın kaliteli olmasına özen gösterilmeli, piyasadaki ürünler incelenerek en yüksek kalitedeki ürünler tercih edilmelidir.

Su Deposu Seçimi

Piyasadaki en kaliteli malzemelerle su deposu yalıtımı yaptırmak önemli olduğu gibi su deposu tercihinde de dikkatli olmak da önemli bir husustur. Su deposunun üretildiği  malzeme onun kalite düzeyini ve insan sağlığına tehdit oluşturup oluşturmadığını belirleyen önemli bir etkendir. Su deposu krom malzemeden üretildiği takdirde paslanmaz özellik taşır. Bu hem deponun uzun süreli kullanımını sağlar hem de sağlığınızın açısından herhangi bir sorunun ortaya çıkmasını engeller. Paslanmaz krom su depoları insan sağlığına zararlı maddelerin oluşumasını önler, suda kötü koku ortaya çıkmaz. Su deposunun temizlenmesi de kolaydır. Tahliye nipeli deponun bakımını kolaylaştırır. 1; 1,5; 2; 4 tonluk su deposu ve daha büyük ölçülere sahip paslanmaz krom su depoları arasından ihtiyacınıza göre tercih yapabilirsiniz.

Plastik su depoları genel olarak sağlık açısından zararlı değildir. Fakat ısı, kimyasal etkileşim ortaya çıkararak suyun kalitesini düşürücü etki gösterir. Plastik su deposu zararları nedeniyle paslanmaz krom su depoları daha çok tercih edilmektedir. Fakat burada ürün malzemesinin kalitesi öne çıkıyor ve durum tüm plastik su depoları için geçerli değildir.

Leave a Reply