Su Deposu İzolasyon Fiyatları

Su Deposu İzolasyonunu Neden Yaptırılmalıdır?

Binaların su depolarının temizliği ve bakımı insan sağlığı açısından ne kadar önemliyse onun izolasyonunu yaptırmak da bir o kadar önemlidir. Su depolarının kirlilik oluşturması, bakımsızlığı gibi durumlar su kirliliğine sebebiyet verir ve insan sağlığını tehdit eder. Suda bulunan mikroorganizmalar ve oluşan bakteriler çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Bu durum ise su depolarının genel bakımlarının yanı sıra uzun ömürlü olması için izolasyonun mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Zira su depolarının temizliği ve dezenfektasyonu ne kadar yapılırsa yapılsın eğer depolarda su sızıntıları ve kötü ortam koşulları oluşuyorsa buda depoda iyi bir izolasyonun olmamasından kaynaklanır. İzolasyon işleminin birkaç yöntemi bulunur. Bunlardan en çok tercih edileni ise Pvc membran ile izolasyon yaptırmaktır. İzolasyon yapılırken yüzeye uygun olarak yaptırılmalı yıpranmış olan su deposu kapağı gibi maddeler mutlaka yenileriyle değiştirilmelidir.

Su Deposu Nasıl Çalışır

Su deposu çalışırken belli başlı aşamaları bulunur. Su deposuna şebekeden gelen su sayesinde depo dolar ve şamandıra suyu keser çekvalfler sayesinde su geri gitmez. Sular kesildiği zaman su deposundan dairelere su basılır. Bu arada şebeke suyu depoya akmaya devam eder suyun devridaimi yapılarak kirlenmesinin de önüne geçilmiş olunur.

Su Deposu İzolasyonu Fiyatları

Su deposu izolasyonu yaptırmak su deposunu komple yenileme maliyetinden %70 daha karlı bir iştir. Yani deponun su sızdırmaması ve suyun daha sağlıklı kalabilmesi adına izolasyon şarttır. Su izolasyonu fiyatları yapılan işin boyutuna ve kullanılan izolasyonun çeşidine göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Su deposu izolasyonu yaptırmak zorunlu değildir. Ancak komple yeniden su deposu kurulumu  yaptırmaktansa izolasyonla belirli başlı sızıntıları önlemek maliyet açısından da bina yetkililerine avantaj sağlamış olur. Depo izolasyonları için maliyetler değişebilir. Bakım ve izolasyonun oldukça profesyonellik isteyen bir iştir. Maliyeti belirleyen deponun büyüklüğüdür. Depo hacmi ne kadar büyükse o kadar izolasyon malzemesi gerektireceği için maliyette ona göre olacaktır. Ortalama olarak su deposu izolasyonu fiyatları 3500 tl ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir.  Bazı temizlik firmaları su depolarının  temizlik ve izolasyonunu bir arada da yapabilmektedir.

Leave a Reply