Su Deposu İzolasyon Ankara

Su depoları Türkiye’de şehirlerin tamamında hatta şehirlerdeki pek çok noktada bulunan ve büyük markalara ait suların bekletildiği merkezlerdir. 7 tonluk su deposu gibi büyük depoların ve tankerlerin muhafaza edildiği bu alanlarda bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. depo alanlarının ve iç yüzeylerinin korunması ve bakımının yapılması hem suyun sızdırılmaması açısından hem de meydana gelecek problemlerin önlenmesi açısından son derece önemlidir. Depo içerisinde bekleyen su zaman içerisinde yosun ve pas yapmakta bu da depoların zarar görmesine neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına firmamız uzun yıllardır pek çok su deposuna hizmet vermekte, her türlü bakım ve onarım işlemlerini yerine getirmektedir.

Kaliteli Ve Doğru Malzeme Kullanın

Su deposu izolasyonunda önemli olan nokta kullanılan malzemelerin dayanıklı ve her koşula elverişli ürünler olmasıdır. Polietilen su deposu özellikleri bu noktada firmalara en iyi hizmeti veren kaliteli depo özellikleri arasında yer almaktadır. bu tarz depolar su gibi ürünlerin muhafaza edilmesi dışında yiyeceklerin muhafaza edilmesinde de kullanılan son derece kaliteli ürünlerdir. Çarpmalara ve darbelere karşı dayanıklı olan bu ürünler, uzun süre bakım gerektirmeyen ve aynı zamanda kolay yer değiştirilebilir herhangi bir taşınma anında zarar görmemektedirler. Su depoları ancak bu şekildeki kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretildiği takdirde uzun ömürlü ve kullanışlı olabilmektedir. Aksi takdirde yosun vb. sorunlardan dolayı kısa sürede yıpranarak, etkisiz hale gelmektedir.

Birbirine Eş Değer İki Farklı Yöntem

Su depo temizliğinde ve izolasyonunda birbirinden farklı iki yöntem bulunmaktadır. Beton su deposu yalıtımı ve poliüretan esaslı beton su yalıtımı olmak üzere ikiye ayrılan yöntemde, beton, mermer, alçı ve ahşap ile su depolarının izolasyonu sağlanmakta ve bu sayede dayanıklılıkları arttırılmaktadır. Su depolarının boyutları da temizlik ve izolasyonda önem taşımaktadır. 3 tonluk su deposu ebatları yaklaşık olarak 140 cm genişliğe sahip olan ürünlerdir. Bu tarz ürünlerin izolasyonu sırasında polyester ve poliüretan ürünler kullanıldığı için dayanıklılıkları arttırılarak daha uzun süre kullanılabilir hale gelmelerine yardımcı olunmaktadır. Aynı zamanda bu boyutlardaki depolar, su depo firmalarının en çok kullandıkları ürünler olup kolaylıkla yer değiştirilebilmektedir. Bunlara ek olarak firmamız Ankara iline de su deposu izolasyon hizmeti vermektedir.

Leave a Reply