Su Deposu İzalasyonunda Ne Gibi Teknikler Kullanılmalıdır

Su deposu izalasyonu çoğunlukla herhangi bir sorun olmadan, ev sahipleri, apartman yöneticileri ve mülk sahipleri tarafından önemi bilinmemektedir. Su deponuzda çeşitli sızıntılar çıkmasa bile su deposu izalasyonunu çeşitli aralıklarla yaptırmanız hem binalarınızın temelinin sağlam kalması açısından, hem de hijyenik açıdan çok önemlidir. Su deposu izalasyonlarının yapımı sizin mevcut durumda olan su sızıntılarınızdan değil, ileride oluşabilecek olan çeşitli su sızıntısı gibi önlemleri almak amacı ile yapılmaktadır. Su deposu izalasyonu tıpkı su yalıtımı işlemlerinde uygulandığı gibi PVC membran kullanılması dolayısı ile yapılmaktadır.

Su deposu izalasyonları

Su deposu elektrik projeleri veya su deponuzun eskiyip 2. El su deposu almanıza gerek kalmayabilir. Zaten 2. El su deposu ihtiyacınız olursa bizim elimizde bir çok 300 lt su deposu fiyatları çok uygun şekilde olan ve ihtiyacınızı en iyi biçimde karşılayabilecek şekilde bulunmaktadır. Eğer mevcut su deponuzu bizim aracılığımız ile yaptırırsanız biz size bunun en az 10 yıllık çözüm garantisini verebiliriz.

Havuz ve su depolarının inşaat edilmesi sırasında dikkat edileceklere bakar isek betonerme yapısının mutlaka su geçirimsiz malzemeden yapılması gerekmektedir. Su deposu izalasyonu binanızın temeli için çok hayati bir konudur. Çünkü su sızıntıları çürüme yapmakta ve bir çok masraf çıkarabilmektedir. Siz de Su deponuzun izalasyonunu ertelemeyin.

Su deposu fiyatları

Su Deposu İzalasyonu Nasıl Yapılır?

Su deposu zeminine ve içine komple olarak raspa adı  verilen işlem yapılır. Su deposu içi ve zemini, kir ve pastan arındırılır. Su deposu izalasyon işleminde önce basınçlı su ile temizlenir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra çeşitli güvenlik tedbirleri alınmalıdır. İzalasyon malzemesinin içine karışım maddesi kullanılır. Hazırlanan bu karışım maddesi deponun izalasyon yapılacak alanlarına sürülür ve kurulamaya alınır. Daha sonra aynı yöntem ikinci kez yapılır ve tekrar kurumaya bırakılır. Su deposu temizlendikten sonra ve dezenfekte edildikten sonra kullanıma hazır olur.

Leave a Reply