Su Deposu Borularının Önemi

Su deposu nasıl çalışmalı kısaca bahsedelim ; su deposunun sağlam veremi olması ve izolasyonunun yapılması suyun sağlıklı olarak saklanması için çok önemlidir. Su depolarında borularının sağlamlığı da çok önemli husustur. Borular için üzeri kapalı ve muhafazası plan alanlar tecil edilmelidir. Kış mevsiminde borularının donmaması için gerekli önlemlerin alınması gereklidir.

Su depolarında hidrofor çevre kısımda rahatlıkla bakım ve onarımları yapılması için boşluklar yeterince bırakılmalıdır.

Pompaları su girişi yapılması için hidrofor su deposu vasıtasıyla beslenmelidir. Tesisat için basınca dayanıklılığı  su deposu boruları kullanılmalıdır. Bağlantılar su sızdırmamasıdır. Pompa kısmına su girmesi rahat olmalıdır. Plastik olan borularının kalınlıkları yeterli olmalıdır. Su borusu pompası susuz çalışmamalıdır. Hidroforun susuz çalışmasını önlemek için de su seviye flatörü konulması gerekmektedir. Suyu  gidiş hattına da pislik tutucu takılması gereklidir. İri taneli olan pislikler böylece pompa içine girerek hasar yaratmayacaktır.

Su deposu ile ilgili ne gibi işler yapmaktayız.

Profesyonel ekibimiz ile su deposu borusu,  su deposu kapağı ve su deposu kurulumu işlerini yapmaktayız.

Su deposu temizliği işleri de yapmaktayız.  Yerinize göre ölçülere en uygun su deposunu temizlettirmek isterseniz usta çalışanlarımız ile en uygun  depoya sizler için firmamız yapabilmektedir.

Su deposunu temizler  yerinize gelerek gerekli işlemleri yerinde yaparak kullanılır hale getirip sizlere teslim etmekteyiz.

Su olmazsa olmazdır, insan hayatında suların kesilmesi durumlarında ise, su depoları kurtarıcınızdır. Devreye sokmanız halinde suyun dağılımını borularının yaparak rahatlıkla suyu kullanmanızı sağlar.

Fakat önemli olan konu, su deposu su sağlıklı olarak saklıyor mu yukarıda su deposunun nasıl çalışması gerekli anlattık orada pisliklerin nasıl temizlendiğini de anlattık. Pislik tutucu takılması gerekli dedik. Bunlarda artık yeterli gelmiyor  ise izolasyonu yatırılmalıdır.

Su deposunu, kaliteli yere yaptırır iseniz daha uzun yıllar kullanırsınız sonrasında da da izolasyon ile temizliğini ve tamirini yaptırarak bir uzun yıllar da bu şekilde kullanabilirsiniz. Firmamız olarak satış ve satış sonrası sizlere hizmet vermekteyiz. Sizlerde su deposu hakkında bütün gereksinimlerinizi firmamızdan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Leave a Reply