Şişli Su Deposu İzolasyonu

Şişli Su Deposu İhtiyacı

Şişli İstanbul’un en gelişmiş ve hareketli bölgelerinden biri. Fakat zaman zaman tüm İstanbul da yaşanan bir gerçek yani su kirliliği Şişli bölgesini de etkilemekte. Ayrıca sık yaşanabilen su kesintilerinde mağduriyet yaşamamak için su depoları Şişli halkı için büyük önem taşıyor. Siz farkınızda olmasanız dahi oturduğunuz binanın sahip olduğu bir su deposu zeminde mevcut. Bu depoların düzenli temizlenmesi ve kontrollerden geçirilmesi gerekmekte. Farklı binaların oluşan farklı ihtiyaçları için su tankı çeşitleri de değişiklik gösterebilmekte.

Su Tankı Çeşitleri

Su tankı çeşitlerini baktığımızda en sık kullanılan ev tipi depoların betonarme su depoları olduğunu görüyoruz. Zira bu sıklığın sebebi kurulum aşamasında yani evin inşaat aşamasında uygun maliyet ile yapılmaları ve çok uzun süre sorunsuz hizmet verebilme yeteneklerine sahip olmalarından kaynaklanıyor. Oturduğunuz binada betonarme su deposu varsa ve sularınızda kir ya da koku hissediyorsanız erişimi son derece kolay olan suyu mutlaka incelemeniz gerekmekte. Zira 6 aydan uzun süre temizlenmeyen su depoları yosun çamur ve pas gibi elementleri içinde barındırmaya başlar. Bu yönü ile bakıldığında deponuzun hastalık saçmaya başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Vakit kaybetmeden bir temizlik şirketi ile anlaşmanız ve temizliğinizi yaptırmanız yapılması gereken en doğru hamle olacaktır.

Plastik depolar su tankı ihtiyaçları sonradan oluşan kişiler için üretilmiş ürünlerdir. Yani binanın plan aşamasında böyle bir ihtiyaç ortaya çıkmamışsa kolayca kurulumu gerçekleştirilip kullanmaya başlanabilir. Bu yönü ile bakıldığında temizliği de daha kolay olacaktır. Fakat su tankı ebatları bakımından betonarme depolara oranla daha küçük olacaktır. Zira eğer su deposunu çatıya değil de zemine koymak istiyorsanız kapı aralığından geçirilebilecek depo ölçüleri maksimum 1.5 metre x 2 Metre ölçüsünde olacaktır. Taşınması kolay olsa da özellikle köşeli bir apartman için oldukça zorlayıcı bir taşıma gerektirir.

Metal su depoları zemin katlara koymak için uygun olmayan ürünlerdir. Zira taşıma sorunları oldukça büyük güçlük çıkartacaktır. Bu depolar kesinlikle düz bir çatıya sahip binalar için uygun olacaktır.

Leave a Reply