Muğla Su Deposu İzolasyonu

Su depoları şehirlerdeki su merkezleri olarak da bilinen alanlardaki içme sularının ya da farklı türlerdeki suların muhafaza edilmesi amacıyla oluşturulan merkezler olarak bilinmektedir. Bu merkezlerde ve depolarda uzun süre suyun bekletilmesi, depoların zamanla yıpranmalarına, yosunlar ve kireç nedeniyle paslanmalarını ve kullanışsız hale gelmelerine neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda depoların izolasyonları ve bakımlarının yapılması son derece önemlidir. Firmamız Türkiye’nin pek çok yerinde olduğu gibi Muğla’da da su deposu izolasyonu ve bakımı hizmetini vermektedir. Bunların yanında ise su deposu özellikleri tam olarak eski haline getirildikten sonra düzenli olarak bakımlarının yaptırılması depoların ömürlerini de uzatmaktadır.

Su Depolarının Litre Kapasiteleri

Su deposu izolasyonunda depoların litre kapasiteleri oldukça önemlidir. Genellikle pek çok firma, depoların litre kapasitelerini hesaplamadan hareket etmekte, daha fazla ürün depolanmasına neden olarak tankerlere büyük zararlar vermektedir. Su deposu litre hesaplama depoların yapılarına ve hangi bölgelerde kullanılacaklarına göre hesaplanmaktadır. Genel olarak pi sayısının, deposunun yarıçapının karesi ve yükseklik ile çarpılması su deposuna ne kadar litre suyun gireceğinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Firmalar deponun kullanılacağı bölgeye göre kişi ve konut ya da iş yeri sayısını belirleyerek gerekli hesaplamaları yaptıktan sonra ihtiyaçları büyüklüğünde depo almalılardır. Aksi takdirde depoya fazla suyun konulması ya da az suyun konularak deponun boş bırakılması, zamanla deponun yıpranmasına ve işlerliğini yitirmesine neden olabilmektedir.

İç Yalıtımın Yanında Isı Yalıtımı Da Önemli

Su depoları büyük alanlara kurulabildiği gibi binaların en alt katlarına ya da firmaların kullanılmayan alanlarına da kurulabilmektedir. Bu alanlarda suyun muhafaza edilmesi ve acil durumlarda yedeklenmesi adına kurulan depolarda izolasyon kadar ısı yalıtımı da oldukça önemlidir. Su deposu ısı yalıtımı, suyun tadını ve rengini kaybetmemesi adına depolara bakım yapılırken, aynı zamanda suların kirlenmemesine de yardımcı olmaktadır. Bu sayede depo içerisinde bekleyen sular hijyenlerinden hiçbir şey kaybetmemekte ve uzun süre muhafaza edilebilmektedir. İç yalıtım ve izolasyon işlemi yapılırken kullanılan malzemelerin dayanıklı olması ve kaliteli ürünlerden oluşturulmuş olması depoların ömrünün uzamasını desteklemektedir.

Leave a Reply