Kırklareli Su Deposu İzolasyonu

Ülkemizde farklı türlerde su deposu kullanım alışkanlıkları vardır. Bunun yanı sıra üretici firmalar, farklı model ve nitelikleri yüksek teknolojik özellikleri kullanarak üretip su deposu markaları haline geldiler. Bu başarılı piyasa uygulamaları, kısa sürede yeniliğe açık müşteri odağı ile de buluşmaktadır.

Su deposu kurulumunda en önemli teknik ayrıntılardan biri su deposu motorunun konumlanışıdır. Motor depoya yakın ve aynı hizada olmalıdır. Motorla depo arasında uzun bir bağlantı borusu olursa bu motoru çok yoracak, çekiş gücünü kısıtlayacaktır.

su depoları markası

Önemli Genel Şartlar

1) Sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu talimatla su deposu yılda iki kez temizlenecektir.

2) Şartnamede ve sözleşmede belirtilen işler; bütün sarf malzemesi, taşımalar, işçilik, nakliye ve genel giderler dâhil, KDV hariç olmak üzere fiyat teklifindeki fiyata dâhildir.

3) Üstlenici şirket çalışma, iş güvenliği yasalarının gerektirdiği tedbirleri almak, iş sağlığı ve güvenliği yasasına ve bütün mevzuata uymakla yükümlüdür. Sorumluluk yüklenici şirkete aittir. Zaruri bütün yasal belgeleri ibraz etmeye mecburdur.

su deposu motoru

4) Su deposunda kullanılan tüm sarf malzemelerinin su depolarında sağlık şartnamesine göre kullanılabilirlik belgesi olan, gıda tüzüğüne uygun insan zararsız olduğuna dair Sağlık Bakanlığı onaylı raporları olmalıdır. Bu ürünlerin ISO belgesi, CE belgesi ve TSE belgesi bulunmalıdır.

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1) Müşteriye verilen randevu ile bina ve su depo girişi vanası kapatılır. Depo boşaltılır.

2) Çalışma başlamadan önce elektrikli donanımın güvenliği kontrol edilir.

3) Depoya aydınlatma hazırlanır.

4) Su tahliyesi yapılır, hortumla mümkünse yol rögarına ulaşılır.

5) Ekip güvenlik donanımıyla depoya girer.

6) Depo iç haznesi 150 bar basınçla yıkanır.

7) Yıkama sonrası iç yüzey, sağlık gereklerine uygun temizlik malzemesi ile kaplanır. Bir süre sonra kimyasal madde yıkanır. Yıkama suyunun tahliyesiyle depo sağlıklı ve steril hale gelir.

8) Temizliğin ardından doldurulan temiz suyun analizi yapılarak kullanıcıya rapor halinde sunulur.

Kırklareli’nde yalıtım, montaj, temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri için sizlere en iyi hizmeti sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Su yaşamın kendisidir. Bu yüzden yaşama özen gösterilmelidir.

Leave a Reply