Kağıthane Su Deposu İzalasyonu

Su deposu izolasyon işlemi, temizleme işlemi gibi periyodik tarihler arası yapılmaz. Su deposu izolasyon işlemi depoda herhangi bir su kaçağı var ise ya da depo eskimiş ise yapılır. Fakat periyodik tarihler arası temizlenen su depolarının kullanım ömrünün daha fazla olduğu görülmüştür. Temiz olan depolarda yani su kaçağı da az görülmektedir. Su deposu izolasyonunda en önemli nokta, izolasyon yapacak olan ustanın becerikli ve işi bilen bir kişi olmasıdır. Su deposu izolasyonu için kullanılacak malzemelerin tamamının içme suyu olarak kullanıma uygun düzeyde olması gerekmektedir. İzolasyon için yapılan karışımlar hiçbir şekilde su ile karışmayacak şekilde olmalıdır. Su kaçağı olan yerler çok iyi bir şekilde tespit edilmelidir. Deponun türü tespit edilmelidir ve bu tespitten sonra kullanılacak malzeme iyi bir şekilde uygulanmalıdır. Eskiyen fakat su kaçırma durumu olmayan depolar tamamen izolasyon ile eski haline gelebilirler. Bu gibi durumlarda bu işi yapacak ustanın kaliteli bir usta olmasının önemi çok büyüktür. Su deposunun izolasyonu suyu sağlıklı kullanmak içindir. Hepimizin bildiği gibi ‘’su hayattır.’’

Su Deposu Nasıl Olmalıdır?

Su deposunun seçimi için doğru olan etmen suyun ne amaçla kullanılacağı ve su deposunun konum sağlayacağı yerdir. İçme suyu depoları en alternatif su depolarıdır, suyun temizliği açısından. Bunların dışında olarak deponun iç yüzeyi kolay temizlenen yapıda ve dayanıklı olması en önemli faktörlerdir.

Su Deposu Nerede Konumlandırılmalıdır?

Su depoları yaşanan acı Marmara Depremi sonrasında yapılan yönetmelik değişikliği çerçevesinde, binaların bodrum veya çatı katlarında muhafaza edilmelidir. Fakat buna istinaden çeşitli tedbirler alınmış ise ön ya da arka bahçede toprağa gömülmüş şekilde muhafaza edilerek yerleştirilebilir.

Su Deposu Nasıl Bağlanır?

Su deposu bağlantısını kendinizin yapmanızın mümkünatı yoktur. Bu iş çok emek isteyen ve yoğun iş gücüne dayalı olarak yapılır. Eğer sizde su deponuzun bağlantısını yapacak iseniz mutlaka bu işte uzman veya usta kişilerin yardımı ile yapınız.

Leave a Reply