Gebze Su Deposu İzolasyonu

Apartman ve site gibi birçok insanın bir arada yaşadığı yerler için gereklilik haline gelen ve tasarruf sağlamaları amacıyla yaptırılan su depoları için yalıtım ve izolasyon da gereklilik olmaktan kaçamıyor. Tasarruf yapmaya çalışırken sağlıklı ve temiz bir su deposuna sahip değilseniz apartmanınız ve sağlığınız için su depoları tehdit olmaya başlar. Yani fayda görmeye çalışırken zararlı çıkabilirsiniz. Su deposu izolasyonu ise deponuz sağlam olsa dahi ileri de başınıza gelecek olumsuzlara karşı önlem olarak yaptırılmalıdır. Herhangi bir sızıntı yahut küflenme büyük sıkıntılar çıkarabilir.

Su Deposu Nasıl Çalışır?

Çatıda ve bodrum katında olmasına bağlı olarak su depoları farklı işleyiştedirler. Çatıda bulunan su deposu şehir şebeke tesisatına bağlanmıştır. Depo tamamen su ile dolunca şamandıra suyu keser ve tesisat sisteminde bulunan çek valf suyun geri gitmesini basınç sayesinde engeller. Mevcut şebeke suyunda bulunan basınç sular kesildiği zaman depo suyu otomatik olarak kullanılır.

Binaların bodrum katında bulunan su depolarında ise işleyiş biraz daha farklıdır. Genellikle betondan yapılmış su deposu sistemleri veya polyester olarak depo şeklinde olanlara hidrofor, binanın mevcut tesisat sistemine temiz suyu basar. Hidrofor şebeke kesildiği zaman, çek valfler sayesinde depodan suyu çekip bina sistemine su basmaya devam eder veya şebeke direk depoya dolar, hidrofor sürekli depodan bina sistemine su basar ve bu sayede depoda biriken su sürekli devir daim olduğu için temiz ve taze kalır.

Su Deposu Kapağı

Su deposu bulunan binalar için izolasyon ne kadar önemliyse su deposu kapağının da sağlıklı ve uzun ömürlü olması o kadar önemlidir. Sürekli devir daim yapan bir sisteminiz varsa ve suyunuzu içerken aklınızda soru işareti olmasını istemiyorsanız depo kapağınıza da büyük önem vermeniz gerekir.

Su Deposu Kurulumu

 Çeşidine, kurulacağı yere ve malzemesine göre farklılıklar gösteren su depolarının kurulumları da elbette ki farklıdır. Tecrübeli ve profesyonel firma ya da kişilere emanet ederseniz bir taşla iki kuş vurmuş sayılırsınız. Her türlü ihtiyacınız için ayrı ayrı seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olan su deposunu seçip yaptırmanız sizin için cefalı bir süreç olmaktan tecrübeli isimler sayesinde çıkar.

Leave a Reply