Fayans Su Deposu İzolasyonu

Su Deposu Maliyeti

Su deposu maliyeti deponun yapılacağı yer ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Zira deponun montaj edileceği alanın nerede olduğu örneğin çatıya ya da bodrum katına koyulacağı ile doğru orantılı değişmektedir. Zira çatıya koyulacak olan su deposu için vinç ihtiyacı bulunurken zemin kata koyulması düşünülen su deposu için bu tip bir ihtiyaç oluşmayacaktır. Fakat sipariş etmeyi düşündüğünüz su deposu kapasite ve hacim olarak kapı mesafelerinizden daha büyükse ayrıca apartman içinde tadilat gerekecektir. Bu tip bir işleme girmek hem daha çok zaman hem de daha çok para harcamanızı gerektirecektir.

Su deposu montajı yapmak için mutlaka su tesisatları ile ilgili bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Aksi taktirde su tesisatlarında yapılacak yanlış bağlantılar su basması ile sonuçlanabilecek büyük sorunların oluşmasına neden olacaktır. Söz konusu su gibi sağlığı direkt etkileyen konular arasında yer alıyor. Ayrıca tesisat bağlantılarda unutulan bir yapışkan tesisatın bağlantıları doğru olsa da çalışmasına engel olabilir. Bu nedenle yapılması gerek bağlantıları ustalara bırakmak daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Su Deposu Litre Hesaplama

Su deposu litre hesaplama işlemi matematiksel açıdan oldukça kolay bir sorun olsa da bu deponun olası bir kesinti durumunda kaç gün ve kaç aileye yeteceğini hesaplamak oldukça zor olacaktır. Bu yüzden ortalama aylık su kullanımlarını öğrenmek için güncel su faturalarını toplayıp kullanan su miktarını daire başına 30’a bölerek bir dairenin günlük ortalama su kullanımını hesaplamak mümkün olacaktır. Apartmanda yapılacak kat sayımı ve ortalama günlük kullanımın genel toplamı deponun bir gün içinde kaç kişiye yeteceğinin hesaplanması için yeterli olacaktır. Daha sonra deponun düşünüldüğü yer kapalı bir bölümse o bölüme ait ölçülerle hacim hesaplaması yapılabilir. Örneğin deponun düşünüldüğü odanın yüksekliği eni ve boyu birbiri ile çarpılarak maksimum ne kadar hacimli bir depoya ev sahipliği yapılabileceği ortaya çıkartılacaktır. Eğer su deposu ihtiyacı tahmin edilen büyük olursa ya iki depo ya da istenilen ölçüde bir depo çatıya koyularak sorun çözülebilir.

Leave a Reply