Balıkesir Su Deposu İzolasyonu

Su depoları insan hayatında sunmuş oldukları Konfor yanı sıra düzenli olarak bakımlara ihtiyaç duyan önemli bir araç olarak hali hazırda yaşam alanlarımızda varlığını sürdürmeye devam ediyor. Su deposu izolasyonu deponun hem daha Uzun süre hizmet vermesini hem de daha anti bakteriyel bir ortam oluşturmasını sağlıyor. Bu yönüyle bakıldığı zaman su deposu izolasyonu insan sağlığı için de pozitif ile negatif dengelerin belirlenmesinde rol oynuyor. Su deposu izolasyonu yapılmadığı durumlarda depo içinde oluşan pas toprak ve çamur gibi olumsuzluklar deponun gövdesinin delinmesine ve su deposunun çok daha kısa sürede kullanılmaz hale gelmesini tetikleyebiliyor.

Su deposu nedir? sorusunun en iyi cevabı şüphesiz yaşam kalitemizi sürdürebilmemiz için büyük önem taşıyan ve su ihtiyaçlarımızı kesinti anlarında karşılayabilen merkezler olarak açıklayabiliriz. Su deposu içinde bir temizlik yapıldığı durumda mutlaka su deposu otomatik dolum vanası kapatılmalı bu sayede hem temizlik hem de yapılan izolasyon çalışması henüz tam olarak kurumadan depo içerisinde su alınmamalıdır. Bu kurallara dikkat edildiği durumlarda izolasyon hem kaliteli olacak hem de uzun yıllar su depoları hizmet verecektir. İzolasyon çeşitleri su depolarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Fakat izolasyon malzemelerinin su deposu pozu bölgesinde kapatıcı etki göstermemesi önem taşımaktadır.

Su deposu izolasyonları ve çeşitlerine yakından göz attığımızda depoların Metal Plastik betonarme gövdelerle üretilebilmiş olmalarına karşın metal ve plastik gövdelerde alkali boyaların büyük önem gösterdiği ve öne çıktığı bilinmektedir. Bu iki çeşit için membran uygulama tavsiye edilmemektedir. Fakat betonarme depolarda yapılabilecek alkali boya takviyesi ve membran takviyesi ile sağlanan İzolasyon çok uzun yıllar kullanım sağlayacak su deposu izolasyon sorunlarını tamamen hayatınızdan çıkartacaktır. Bu açıdan bakıldığında iki işlem yapmak sizin için başta sorun ya da ek maliyet getirse de 2 işleminin yapılması sonucu bir ömür boyu izolasyon problemleri ile karşılaşmayacaksınız. Su deposu izolasyonu konusunda Balıkesir şanslı şehirlerin başında gelmektedir. Zira bölgede uygulanan tarım ve hayvancılık politikaları su depolarına yaygınlaşmasına ve izolasyon firmalarının da oldukça çoğalmasına neden olmuştur.

 

Leave a Reply