Adapazarı Su Deposu İzolasyon Hizmeti’nden Siz de Yararlanın

Su Deposu Nasıl Çalışır? Su depoları, gerektiği zamanlarda suyu kendi hacminde depolamaya yarayan su kaplarıdır. Kurulduğu yere ve malzemesine göre çeşitlenen su kapları genel olarak benzer bir yöntemle çalışmaktadır. Örneğin çatıya kurulan bir su deposu şehir tesisatına bağlıdır. Depo tamamen dolduğunda şamandıra suyu keser. Çekvalf suyun tekrardan geriye gitmesini engeller ( basınç sayesinde )ve su kesildiği zaman depodan otomatik kullanım başlar. Su deposu izolasyonları sürekli yapılması gereken bir işlem değildir ama kesinlikle sağlık açısından dikkate alınması gereken bir konudur. Su deposu İzolasyonu, eğer su deposunda bir su kaçağı durumu söz konusuysa ya da bir şekilde kullanılan depo artık içindeki suyu sağlıklı bir şekilde muhafaza edemiyorsa bu işi profesyonel biçimde yapan kurumlardan talep edilmesi gereken bir hizmettir.

Su Deponuzu Uzun Süreli Kullanın

Su Deposu Kapağı da dahil olmak üzere depoda kullanılacak her türlü malzemenin belli sağlık koşulları açısından güvenilir olması şarttır. Bazı su depoları uzun süre kullanılmamakta ve temizlik işlemleri unutulmaktadır. Bu gibi depoların sağlığa zararları oldukça fazladır. Su depolarını uzun süreli kullanabilme adına depoların düzenli olarak temizlik işlemlerinin yapılması gerekmektedir fakat tüm bu dezenfekte durumlarına rağmen depoda herhangi bir su kaçağı ya da uygunsuzluk varsa deponun izolasyonunun yapılması şarttır. Bazı durumlara izolasyonu yapılan su deposu ilk günkü haline dönebilmekteyken bazı durumlarda da su kaçağı mümkün olduğunca yok edilmiş olur.

Sağlığınız için Su Deponuzun İzolasyonunu İhmal Etmeyin

Su deposu kurulumu genellikle binalarda çatılara ya da bodrum katına yapılmaktadır. Su deposu için kullanılacak olan izolasyon malzemelerinin, içme ve kullanım suyuna sağlık açısından uyumlu olduğunu gösteren sertifika ve belgelere sahip olması gerekmektedir. İzolasyon İşlemlerinde süreç özetle şu şekildedir;

  • Su deposuna raspa işlemi yapılır. Depo, 150 bar basınçlı kompresör ile temizlenir.
  • Kullanılacak malzeme ve ekipmanların kontrolleri yapılır.
  • İzolasyon malzemelerinden yapılan harç depoya sürülür ve kurutulur. Gerek görülürse ikinci kat da sürülür.
  • Su deposu dezenfekte edilip teslim edilir.

Su kullanımı sağlık açısından çok önemlidir; bunun için konuyu dikkate alarak su deposu izolasyonu Adapazarı şubemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply